11 lutego 2021 Dermatologia estetyczna
ULTRAcel vs Ultherapy

ULTRAcel czy Ultherapy - jaka jest różnica? Często spotykamy się z tym, że pacjenci nie są pewni różnicy pomiędzy wysoce skutecznym i zatwierdzonym przez FDA zabiegiem napinania skóry Ultherapy, który oferujemy tutaj w health + aesthetics, a innymi zabiegami takimi jak ULTRAcel. Pomyśleliśmy więc, że warto byłoby to wyjaśnić.

Jesteśmy jedyną kliniką oferującą zabieg Ultherapy, który jest jedyną zatwierdzoną przez FDA procedurą "podnoszenia" skóry za pomocą ultradźwięków. Stąd jest to doskonały zabieg na podnoszenie podgardla, napinanie szyi, leczenie oczu kapturowych i marszczącego się dekoltu.

W przeciwieństwie do innych zabiegów, Ultherapy posiada zarówno certyfikat US FDA, jak i europejski standard zgodności CE Mark IIa.

Aby przejść te rygorystyczne oceny, urządzenie zostało poddane licznym badaniom klinicznym, w długim okresie czasu, w celu wykazania, że jest zarówno bezpieczne, jak i skuteczne. Do tej pory przeprowadzono ponad 100 000 zabiegów Ultherapy na całym świecie, co świadczy o jego sukcesie.

Urządzenie Ultherapy wykorzystuje wyłącznie ultradźwięki, które są kierowane na różne głębokości w skórze. W wyniku tego dochodzi do produkcji kolagenu i elastyny w różnych warstwach skóry, co powoduje napinanie i kurczenie się tkanek, a tym samym lifting i ujędrnienie.

Co to jest ULTRAcel?

  • Urządzenie ULTRAcel nie posiada aprobaty FDA, co oznacza, że nie ma amerykańskich badań dotyczących bezpieczeństwa i rezultatów.
  • Maszyna ULTRAcel nie może skanować, więc nie ma możliwości wizualizacji obszaru przed zabiegiem.
  • Urządzenie ULTRAcel wykorzystuje częstotliwość radiową (przy użyciu igieł i siatki) do celowania w górne warstwy skóry. Urządzenie to nie dostarcza ultradźwięków do górnych warstw skóry.
  • Urządzenie ULTRAcel wykorzystuje igły i siatkę, dlatego też jest to bardziej inwazyjny zabieg z dłuższym czasem rekonwalescencji.

Ultherapy?

Zabieg wykorzystuje energię ultradźwiękową, aby pomóc napiąć i podnieść zwiotczałą skórę. Jest to popularny zabieg do podnoszenia podgardla, napinania szyi, leczenia oczu kapturowych i dekoltu z krepiny. Może być stosowany niemal w każdym miejscu na twarzy: najbardziej popularne miejsca to linia żuchwy, brwi, szyja i dekolt.

Zabieg ten jest uwielbiany przez wiele znanych twarzy i stanowi fantastyczną alternatywę dla inwazyjnych technik chirurgicznych, ponieważ pozwala osiągnąć naturalne i długotrwałe rezultaty bez bólu i czasu rekonwalescencji po zabiegu. Ze względu na szybkość i skuteczność zabiegu jest on często określany jako "lifting w porze lunchu".

Ultradźwięki są podawane precyzyjnie w skórę za pomocą specjalnego, ręcznego urządzenia. Stymuluje to produkcję nowego kolagenu i elastyny, co sprawia, że warstwy tkanki napinają się i kurczą, dając efekt liftingu. Pomaga to również przywrócić skórze młodzieńczy blask i elastyczność.

Podczas zabiegu obrazy warstw tkanki są wyraźnie widoczne na ekranie, dzięki czemu, w przeciwieństwie do zabiegów takich jak ULTRAcel, możemy precyzyjnie celować w obszary najbardziej potrzebujące odmłodzenia. Mogą Państwo odczuwać lekki dyskomfort, ale nie ma bólu, igieł ani nacięć.

Natychmiast po zabiegu możesz wrócić do normalnego życia i nikt się o tym nie dowie. Efekty będą pojawiać się stopniowo przez kolejne tygodnie i miesiące, ponieważ potrzeba trochę czasu, aby skóra zaczęła produkować nowy kolagen i elastynę. Jednak ostateczne rezultaty mogą być prawie tak dobre jak chirurgiczny lifting twarzy i utrzymywać się przez 18 miesięcy do 2 lat.

Zobacz również
Dermatologia estetyczna

Zwana również chirurgią mikrograficzną Mohsa Operacja ta, stosowana w leczeniu raka skóry, ma wyjątkową zaletę. Podczas operacji chirurg może zobaczyć, gdzie zatrzymał się nowotwór. Nie...

Peter Moffat, twórca serialu Criminal Justice, zmniejsza stygmatyzację atopowego zapalenia skóry, zwiększając świadomość na temat tej choroby. Peter Moffat dobrze zna codzienne zmagania z...

Liszajec: Pęcherze i strupy na twarzy dziecka to częste objawy liszajca. Liszajec: przegląd Nazywane również odleżynami szkolnymiImpetigo (im-peh-tie-go) to częsta infekcja skórna, zwłaszcza...