30 marca 2021 Dermatologia estetyczna
Zabiegi w centrum uwagi: Zastrzyki przeciwzmarszczkowe

Wszyscy tam byliśmy: Poranki spędzone na wpatrywaniu się w lustro w łazience, próbując zrozumieć, skąd na ziemi, a co ważniejsze, kiedy pojawiły się te zmarszczki na twarzy.

Wczesne wstawanie, późne noce - już niedługo wszystko to zacznie zbierać swoje żniwo. Starzenie się jest nieuniknione, ale zmęczony wygląd skóry nie.

Zastrzyki przeciwzmarszczkowe lub Botox, jak są bardziej znane, to zastrzyki wykonywane przy użyciu ultra cienkiej igły, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry i nadają jej odmłodzony, bardziej młodzieńczy wygląd.

Dlaczego Botox?

Botox może być stosowany do wielu zabiegów, ale najczęściej stosowany jest do redukcji i wygładzania drobnych linii i zmarszczek. Poprzez ukierunkowanie na konkretne mięśnie twarzy, pojedynczy zabieg pozwala osiągnąć naturalnie wyglądające rezultaty, pozostawiając skórę wyglądającą świeżo i odmłodzoną.

Ta popularna procedura może być również stosowana w celu uzyskania szczuplejszego profilu i jako leczenie bruksizmu, a nawet jako pomoc w przypadku nadmiernego pocenia się pod pachami.

Skuteczny i niedrogi zabieg może być również stosowany jako środek zapobiegawczy, dzięki czemu młodsza skóra dłużej pozostanie gładka i pozbawiona zmarszczek.

Na czym to polega?

Ten całkowicie bezpieczny, niechirurgiczny zabieg trwa zaledwie dwadzieścia minut i może zapewnić widoczne rezultaty nawet do czterech miesięcy.

Lekarz wstrzykuje w wybrane miejsca toksynę botulinową, najbardziej zaawansowane z dostępnych rozwiązań, która unieruchamia mięśnie, zapobiegając ich kurczeniu się i powstawaniu głębokich zmarszczek.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, nie wymaga też czasu rekonwalescencji, dzięki czemu jest wygodny i z łatwością można go dopasować do intensywnego trybu życia.

Jakie obszary można poddać zabiegowi?

Typowe obszary poddawane zabiegowi to:

  • Górna część twarzy - linie zmarszczek, linie czoła, kurze łapki i podniesienie brwi
  • Nefertiti Lift - aby podnieść dolną część twarzy i podkreślić linię szczęki
  • Linie szyi - aby wygładzić widoczne sznury na szyi
  • Królicze linie (poza nosem), opadnięte usta i kamienisty podbródek
  • Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami)
  • Napięciowe bóle głowy i migreny
  • Aby złagodzić nadmierne pocenie się pach (nadpotliwość)

Zobacz również
Dermatologia estetyczna

Słyszałaś już te inspirujące cytaty: "Piękno polega na tym, by dobrze czuć się we własnej skórze". Ale co się dzieje, gdy to Twoja skóra jest problemem? W ciągu całego życia nasza...

Jeśli celem jest zapobieganie starzeniu się skóry i korygowanie istniejących uszkodzeń, praktycznie wszyscy eksperci ds. skóry zgodzą się, że codzienne stosowanie retinoidów jest...

Po przekroczeniu czterdziestki, kiedy to nigdy nie eksperymentowałam z niczym więcej niż maseczkami do twarzy i coraz szerszą gamą kremów do twarzy, postanowiłam w końcu zaryzykować i...