19 lutego 2021 Dermatologia estetyczna
Doświadczenie osoby, która po raz pierwszy poddała się zabiegowi Botox

Po przekroczeniu czterdziestki, kiedy to nigdy nie eksperymentowałam z niczym więcej niż maseczkami do twarzy i coraz szerszą gamą kremów do twarzy, postanowiłam w końcu zaryzykować i wypróbować zabieg z użyciem botoksu. Dlaczego teraz?

Cóż, w ciągu ostatniego roku kremy i zdrowy tryb życia przestały mi wystarczać. Linie na moim czole i w kącikach oczu wydawały się być coraz wyraźniejsze. Jama "numer 11" między brwiami z tygodnia na tydzień stawała się coraz głębsza. Wyglądałam po prostu na zmęczoną i spiętą.

Piętno?

Wiedziałam, że kilka moich przyjaciółek i koleżanek próbowało botoksu i było naprawdę zadowolonych z rezultatów. I przypuszczam, że znam o wiele więcej osób, które się do tego nie przyznały, ponieważ w jakiś sposób jest wokół tego trochę piętna. Nawet jeśli udowodniono, że botoks ma zalety medyczne w dobrej wierze. Leczy migreny, zgrzytanie zębami, nadmierne pocenie się i tym podobne. Ale wielu z nas nadal obawia się, że posiadanie go z powodów kosmetycznych czyni nas próżnymi lub boimy się procesu starzenia.

Leczenie

Udało mi się jednak odsunąć te obawy na bok, w końcu się zdecydowałam i zarezerwowałam wizytę. Trochę się denerwowałam, ale zespół w Health + Esthetics nie mógł być bardziej uspokajający. Rozumieli moje obawy, że nie chcę wyglądać "śmiesznie" lub "jak z wosku". Z łatwością rozwiali mity. Dr Tailor i jej zespół mocno wierzą w podejście "mniej znaczy więcej". Uspokoiły mnie zdjęcia "po", na których widać było uśmiechniętych pacjentów o świeżych twarzach, bez śladu "upiornego, wypieszczonego" wyglądu, którego tak się obawiałam.

Baby botox?

Dr Tailor zalecił mi wypróbowanie najpierw tego, co znane jest jako "Baby Botox". Oznacza to, że wstrzykuje się tylko niewielkie ilości, pozostawiając mi pewien ruch mięśni. Za pomocą małego ołówka zaznaczyła na mojej twarzy dokładne punkty, w które miała wstrzyknąć preparat. Potem w ciągu kilku minut było już po wszystkim. Nie było żadnej krwi i na szczęście żadnych siniaków. Powiedziała, że mogę wrócić na "dolewkę", jeśli uznam, że rezultaty nie są wystarczające, ale przez kolejne dwa tygodnie stopniowo widziałam, jak moja cera poprawia się na moich oczach. Każdego ranka zrywałam się z łóżka, aby obejrzeć swoją twarz w lustrze w łazience i tak, zdecydowanie wyglądałam na mniej zmęczoną, mniej ściągniętą i o wiele bardziej świeżą. Wyglądałam jak lepsza wersja mnie samej i zrozumiałam, dlaczego zabieg ten jest tak popularny. Zadałam sobie pytanie: "Dlaczego tak długo zwlekałam, żeby to zrobić?".

Rezultat

Subtelne, naturalne rezultaty zachwyciły mnie i wzmocniły nie tylko moją twarz, ale także pewność siebie. A jeśli coś tak szybkiego i prostego może tego dokonać, to piętno, czy nie piętno, w pełni przyznaję, że jestem nawrócona.

Zobacz również
Dermatologia estetyczna

Zwana również chirurgią mikrograficzną Mohsa Operacja ta, stosowana w leczeniu raka skóry, ma wyjątkową zaletę. Podczas operacji chirurg może zobaczyć, gdzie zatrzymał się nowotwór. Nie...

Peter Moffat, twórca serialu Criminal Justice, zmniejsza stygmatyzację atopowego zapalenia skóry, zwiększając świadomość na temat tej choroby. Peter Moffat dobrze zna codzienne zmagania z...

Liszajec: Pęcherze i strupy na twarzy dziecka to częste objawy liszajca. Liszajec: przegląd Nazywane również odleżynami szkolnymiImpetigo (im-peh-tie-go) to częsta infekcja skórna, zwłaszcza...