14 stycznia 2016 Dermatologia estetyczna
Nowości w dermatologii i medycynie estetycznej
Nowości w dermatologii estetycznejChoć medycyna estetyczna nie ma długiej tradycji na świecie, jest coraz bardziej popularna. Zabiegi stosowane w medycynie estetycznej to zazwyczaj poprawa defektów urody oraz profilaktyka i życie zgodnie z naturalnymi procesami naszego ciała. Zabiegi jakie są wykonywane najczęściej w tego rodzaju medycynie to powiększenie i przy tym modelowanie ust, usuwanie nadmiaru owłosienia, redukcja tkanki tłuszczowej lub cellulitu.

 

Są to także zabiegi związane z procesem starzenia się skóry i organizmu człowieka, czyli z usunięciem zmarszczek, bruzd czy przebarwień na skórze, które pojawiły się przy trądziku różowatym, pospolitym lub przez rozszerzone naczynka krwionośne. Pacjenci którzy trafiają do gabinetu medycyny estetycznej są nie tylko przygotowywani i edukowani pod względem zabiegów, ale także pod kątem zdrowego stylu życia i właściwej pielęgnacji swojego ciała oraz dbałości o organizm. Lekarze także uświadamiają pacjentom, że estetyka medyczna nie może nigdy zastąpić podstawowych czynności kosmetycznych i prawidłowej pielęgnacji. Zadaniem lekarzy jest także poinformowanie pacjentów, ze medycyna estetyczna nigdy nie da takich efektów jak operacje plastyczne, co niekiedy jest oczekiwane przez niektóre osoby.

 

Problemem, który najczęściej jest zgłaszany przez pacjentów gabinetów medycyny estetycznej są to sprawy związane ze starzeniem się skóry, czyli zmarszczki, kurze łapki i bruzdy, których nie można zlikwidować przy pomocy kremów i innych kosmetyków. Dzięki zastrzykom z toksyny botulinowej czyli tzw. Botoxu, takie kłopoty można szybko usunąć, a efekty utrzymują się do sześciu miesięcy po zabiegu. Botox pomoże także usunąć problem nadmiernej potliwości w okolicy pach, rąk czy stóp. W tym momencie leczenie tego typu przypadków odbywa się właśnie przez takie zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, a osiągnięte wyniki są w pełni docenione przez pacjentów.

 

Nowości w medycynie estetycznejZabiegi prawidłowo wykonywane przy pomocy Botoxu mają znikomą ilość przypadków wystąpienia działań niepożądanych i są jednymi z najbezpieczniejszych zabiegów przeprowadzanych w dzisiejszej medycynie. Od niedawna stosuje się także specjalne zabiegi, które pozwalają na zachowanie mimiki twarzy w określonych miejscach, co wygląda bardziej naturalnie. Nowością jaka się pojawiła w medycynie estetycznej są zabiegi przeprowadzane poprzez impulsowe źródła świtała, popularnie zwane IPL. Urządzenie za pomocą którego wykonuje się zabieg, działa na skórę poprzez efekt oddziaływania różnego rodzaju laserów. Dzięki takim działaniom można skutecznie przeprowadzić zabieg fotoodmładzania, którego skutkiem jest nie tylko wizualne polepszenie stanu skóry, ale także to, że po zabiegu nie widać żadnych śladów przeprowadzonej ingerencji. Taki zabieg redukuje skutecznie zmarszczki, minimalizuje ilość naczynek krwionośnych, usuwa przebarwienia na skórze a także poprawia elastyczność skóry.

 

Zabieg przeprowadzony przy pomocy IPL jest prawie bezbolesny, ale niekiedy trzeba zastosować miejscowe znieczulenie. Efektem niepożądanym jaki może się pojawić to niewielki rumień wokół miejsc gdzie był przeprowadzony zabieg oraz lekka opuchlizna miejsc poddanych działaniu IPL. Leczenie IPL jest niezwykle skuteczne w przypadku ciężkiego przypadku trądzika pospolitego oraz zbędnego owłosienia. Kolejna nowością jest miejscowa iniekcyjna lipoliza, czyli zabieg redukujący tkankę tłuszczową z okolic dolnej części brzucha, wewnętrznej strony ud, okolic bioder a także podbródka. Zabieg jest prosty i polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki roztworu związków które powodują miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg powtarza się około 3- 4 razy dla lepszej skuteczności.

Zobacz również
Dermatologia estetyczna

Wszyscy tam byliśmy: Poranki spędzone na wpatrywaniu się w lustro w łazience, próbując zrozumieć, skąd na ziemi, a co ważniejsze, kiedy pojawiły się te zmarszczki na twarzy. Wczesne...

Słyszałaś już te inspirujące cytaty: "Piękno polega na tym, by dobrze czuć się we własnej skórze". Ale co się dzieje, gdy to Twoja skóra jest problemem? W ciągu całego życia nasza...

Jeśli celem jest zapobieganie starzeniu się skóry i korygowanie istniejących uszkodzeń, praktycznie wszyscy eksperci ds. skóry zgodzą się, że codzienne stosowanie retinoidów jest...