11 maja 2021 Dermatologia estetyczna
Podstawy pielęgnacji skóry - Lekcja druga - Kolagen w pigułce

Edukacja nie kończy się wraz z opuszczeniem szkoły! Nieustannie staramy się dostarczać naszym pacjentom jak najlepszych, najbardziej aktualnych informacji na temat ich skóry, ciała i ogólnego stanu zdrowia, aby mogli oni podejmować świadome decyzje dotyczące swoich zabiegów, dzięki którym będą wyglądać dobrze, czuć się świetnie i pozostać naturalnymi.W zeszłym miesiącu omówiliśmy koncepcję porzucania kremów nawilżających i wyjaśniliśmy, dlaczego są one szkodliwe dla zdrowia Twojej skóry. W tym tygodniu chcielibyśmy porozmawiać o kolagenie. Czym on jest i jak działa? Co ważniejsze, jak utrzymać poziom kolagenu na wysokim poziomie?

CZYM JEST KOLAGEN?

Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym występującym w skórze i innych tkankach łącznych. Kolagen redukuje zmarszczki, znajduje się w Twoich stawach, dzięki czemu są one mocne i elastyczne, a także wspiera Twoje kości. Zwiększa on również nawilżenie skóry. Twoje ciało naturalnie produkuje go do połowy lat dwudziestych, potem produkcja ta ulega znacznemu spowolnieniu. W rzeczywistości zmniejsza się ona o 1-1,5% rocznie, a nawet więcej u kobiet po menopauzie. Jeśli dodamy do tego dodatkowe czynniki, takie jak promieniowanie UV, palenie papierosów, cukier i czynniki środowiskowe, które mogą spowolnić produkcję kolagenu, w połowie lat 30-tych spadek ten będzie już bardzo widoczny, pozostawiając matową cerę, cienką i obwisłą skórę oraz okropne zmarszczki!

CZY PRZYJMOWANIE KOLAGENU REDUKUJE ZMARSZCZKI?

Jest to bardzo gorący temat w naszej branży. Krótka odpowiedź brzmi: nie. Jeśli jesz włosy, nie oznacza to, że rośnie ich więcej, a kolagen jest bardzo podobny. Samo przyjmowanie suplementu kolagenowego nie oznacza, że zwiększysz ilość kolagenu w swojej skórze.

JAK MOGĘ ZWIĘKSZYĆ POZIOM KOLAGENU?

Jest kilka sposobów na zwiększenie poziomu kolagenu.

  1. Stwórz uraz - jest to wykonywane w wielu naszych zabiegach, gdzie tworzymy kontrolowany uraz. Organizm zaczyna leczyć rany, a w trakcie tego procesu produkuje kolagen i elastynę, tworząc efekt liftingu, redukując zmarszczki i poprawiając wygląd skóry.
  2. Stosuj retinole - ZO Skin Health oferuje kilka doskonałych opcji pielęgnacji skóry z retinolem w swojej gamie kosmeceutyków. Retinol pochodzi z witaminy A i zwiększa obrót komórkowy skóry. Zachęca skórę do powrotu do naturalnego, 6-tygodniowego cyklu i zwiększa produkcję kolagenu. Dodatkowo retinole poprawiają wygląd uszkodzeń posłonecznych, linii, trądziku, blizn, pigmentacji i struktury skóry. Nie twierdzimy, że jest to cud, ale jest tak blisko, jak to tylko możliwe!
  3. Growth Factor Serum - Czynniki wzrostu to grupy białek, które występują naturalnie w naszych ciałach. W skrócie, nakazują one Twoim komórkom replikację, naprawę i odmłodzenie. Dodając je miejscowo, stymulują one produkcję kolagenu i elastyny, aby poprawić teksturę i grubość Twojej skóry.

CZY MOGĘ PRZYJMOWAĆ SUPLEMENTY, ABY ZWIĘKSZYĆ ILOŚĆ KOLAGENU W MOJEJ SKÓRZE?

Tak i nie. Podobnie jak w przypadku włosów, samo spożywanie kolagenu nie oznacza, że zatrzymasz go w swojej skórze. Na rynku pojawiają się setki suplementów diety, które wychwalają swoje zalety związane z produkcją kolagenu lub po prostu sprzedają się jako kolagen. Jednakże, jest o wiele więcej niż tylko przyjmowanie tabletek z kolagenem, aby wyglądać młodziej!

Po pierwsze, gdy tylko widzimy coś jako witaminę, powinniśmy uważać, rynek witamin nie jest regulowany, więc nigdy nie wiesz, czy to, co przyjmujesz jest wysokiej czy niskiej jakości, czy jesteś w stanie to wchłonąć lub przetworzyć i czy to rzeczywiście zadziała. Ponadto, tabletki potrzebują tak dużo czasu, aby rozpuścić się w żołądku, że tylko 10-15% produktu jest wchłaniane (jeśli w ogóle jest wchłaniane!) Ponadto, w przypadku kolagenu, konieczne jest posiadanie witaminy C i wielu innych składników, aby zachęcić do wchłaniania. Wielkość cząsteczek kolagenu jest również tak ogromna, że samo wchłanianie przez nasze ciało nie jest możliwe.

ALE, jest jedna opcja: Skinade.

CZYM JEST SKINADE

Firma Skinade dokonała ogromnego postępu na rynku produktów do pielęgnacji skóry. Udało im się zmniejszyć rozmiar cząsteczki kolagenu z wielkości arbuza do wielkości piłki tenisowej. Dzięki rozbiciu cząsteczki na peptydy białkowe, może ona zostać wchłonięta przez organizm. Kiedy te peptydy białkowe dostają się do krwiobiegu, stymulują produkcję kolagenu w twojej własnej skórze. W skrócie, picie tych peptydów nie oznacza, że są one przenoszone do skóry, ale stymulują Twój organizm do tworzenia większej ilości kolagenu dla Twojej własnej skóry.

Zawierając składniki niezbędne dla zdrowia Twojej skóry, Skinade naprawdę odżywia ją od środka:

  1. Hydrolizowane peptydy kolagenu morskiego - Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów napojów kolagenowych; większość z nich pochodzi z kolagenu wieprzowego lub wołowego. Nie zawsze jest on zgodny z naszą skórą, a kolagen bydlęcy zawarty w produktach jest przeznaczony głównie dla stawów, a nie dla skóry. Skinade zawiera hydrolizowane peptydy kolagenu morskiego pozyskiwane ze skóry ryb słodkowodnych. Niska zawartość sodu i unikanie zanieczyszczeń rtęcią sprawia, że w każdej porcji znajduje się 7000mg.
  2. Witamina C - bez witaminy C nie można wchłonąć peptydów kolagenowych. Jednak jest ona również dużym wzmocnieniem dla Twojej odporności i zmniejsza uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki.
  3. MSM - Naturalnie występująca siarka organiczna, która wspomaga tworzenie kolagenu i keratyny. MSM poprawia elastyczność, ale także zapobiega sieciowaniu komórek kolagenowych i zasadniczo powstrzymuje je przed spłaszczaniem, co jest główną przyczyną starzenia się skóry.
  4. Witamina B Complex - witamina B daje mnóstwo energii (dlatego właśnie zalecamy picie Skinade o poranku) i jest niezbędna w procesie tworzenia bardziej czystej, promiennej i rozświetlonej skóry.
  5. Omega 3 i 6 - pozyskiwane z organicznego siemienia lnianego, a nie z oleju z wątroby dorsza (który może powodować większe przetłuszczanie się skóry), odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi między skórą tłustą i suchą.
  6. L-lizyna - ten aminokwas jest kluczem do odbudowy macierzy kolagenowej na poziomie komórkowym. Działa przeciwwirusowo, więc jest idealny dla osób cierpiących na przeziębienia.

CZYM RÓŻNI SIĘ SKINADE OD INNYCH NAPOJÓW KOLAGENOWYCH?

Jedna butelka Skinade to równowartość 22 tabletek, a jej wchłanialność wynosi 90-95% (w porównaniu z wchłanialnością na poziomie 10-15%). Podczas gdy wielu konkurentów na rynku twierdzi, że posiada wspaniały napój kolagenowy, rozmiar cząsteczkowy kolagenu jest często zbyt duży, aby mógł zostać wchłonięty, nie zawiera składników wspomagających lub jest proszkiem rozpuszczonym w płynie, co znacznie zmniejsza stopień wchłaniania.Skinade posiada niesamowite wyniki kliniczne i wiele prac naukowych potwierdzających jego skuteczność.

Zobacz również
Dermatologia estetyczna

Zwana również chirurgią mikrograficzną Mohsa Operacja ta, stosowana w leczeniu raka skóry, ma wyjątkową zaletę. Podczas operacji chirurg może zobaczyć, gdzie zatrzymał się nowotwór. Nie...

Peter Moffat, twórca serialu Criminal Justice, zmniejsza stygmatyzację atopowego zapalenia skóry, zwiększając świadomość na temat tej choroby. Peter Moffat dobrze zna codzienne zmagania z...

Liszajec: Pęcherze i strupy na twarzy dziecka to częste objawy liszajca. Liszajec: przegląd Nazywane również odleżynami szkolnymiImpetigo (im-peh-tie-go) to częsta infekcja skórna, zwłaszcza...