11 maja 2021 Dermatologia estetyczna
Jakie są korzyści z mezoterapii?

Mezoterapia, choć niezwykle popularna w Europie, jest mniej znana w Wielkiej Brytanii. Jest to zaskakujące, ponieważ można ją stosować w celu rozwiązania wielu problemów skórnych, w tym odwodnienia, drobnych zmarszczek, a nawet wypadania włosów.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to unikalna mieszanka kwasu hialuronowego, która wykorzystuje bioaktywne składniki, takie jak antyoksydanty, enzymy naprawcze, peptydy, aminokwasy, toksynę botulinową A pochodzenia roślinnego oraz SNAP 8. Istnieje szereg produktów do mezoterapii, które często można łączyć w celu poprawy jędrności, elastyczności i blasku skóry. Każda mieszanka jest dostosowana do potrzeb Twojej skóry.

Mezoterapia wykorzystuje małe igły do podawania koktajlu unikalnych składników do mezodermy (środkowej warstwy skóry). Składniki te są dopasowane do Ciebie i Twojej skóry, a unikalne mieszanki stymulują fibroblasty do produkcji większej ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny (w zależności od potrzeb Twojej skóry), pozostawiając bardziej nawilżoną skórę o odmłodzonej powierzchni i naturalnym wyglądzie.

Co można leczyć za pomocą mezoterapii?

Obecnie mezoterapia jest stosowana w leczeniu wielu dolegliwości skórnych, w tym:

 • odmłodzenie skóry
 • wiotkość skóry
 • cienie pod oczami
 • redukcja trądziku
 • blaknięcie rozstępów
 • redukcja cellulitu
 • napinanie luźnej skóry
 • rozjaśnienie skóry z przebarwieniami
 • leczenie łysienia, stanu, który powoduje utratę włosów.

Idea mezoterapii polega na tym, że koryguje ona podstawowe problemy, takie jak słabe krążenie i stany zapalne, które powodują uszkodzenia skóry.

Jak jest podawana?

Używamy pistoletu U225 Meso Gun, który jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem do mezoterapii na świecie. Płynnie wstrzykuje on mezoterapię 3 mm pod skórę, co pozwala na większą ilość wstrzyknięć i znacznie szybsze leczenie całej twarzy i szyi. Jest to również o wiele bardziej komfortowe niż tradycyjna technika ręcznego wstrzykiwania, co oznacza, że jest praktycznie bezbolesne.

Czy można bezpiecznie używać urządzenia w okolicach oczu?

Urządzenie U225 jest idealnym urządzeniem do wstrzykiwania preparatów na twarz, szczególnie w okolicach wrażliwych, takich jak oczy, nos i usta. Można go jednak używać na całym ciele. Tworzy on tysiące mikroiniekcji, co gwarantuje wchłanianie produktu w warstwy skóry, dla maksymalnych efektów.

Używamy produktu znanego jako RRS® HA Eyes. Jest to implant śródskórny opracowany specjalnie w celu poprawy wyglądu skóry wokół oczu. Zawiera on reabsorbowalny kwas hialuronowy połączony z buforem ochronnym, który zawiera witaminy i antyoksydanty. Oznacza to, że jest on specjalnie zaprojektowany do zwalczania ciemnych kręgów wokół oczu i rozjaśnia okolice oczu. Ponadto:

 • Zmniejsza opuchliznę oczu
 • Wygładza kontur oczu
 • Poprawia elastyczność skóry.

Jakie rezultaty będą widoczne?

Rezultaty pojawiają się zazwyczaj po wykonaniu sześciu zabiegów i zwiększają się z czasem wraz z tworzeniem się nowego kolagenu i elastyny. Efekty są długotrwałe i utrzymują się zazwyczaj około 12 miesięcy. Mezoterapia jako pojedynczy zabieg nie daje trwałych rezultatów, dlatego zabiegi powinny być wykonywane początkowo co 1-2 tygodnie. Poprzez wstrzykiwanie unikalnego koktajlu kwasu hialuronowego i witamin, mezoterapia wspomaga produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje metabolizm skóry, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza i bardziej promienna.

Zobacz również
Dermatologia estetyczna

Zwana również chirurgią mikrograficzną Mohsa Operacja ta, stosowana w leczeniu raka skóry, ma wyjątkową zaletę. Podczas operacji chirurg może zobaczyć, gdzie zatrzymał się nowotwór. Nie...

Peter Moffat, twórca serialu Criminal Justice, zmniejsza stygmatyzację atopowego zapalenia skóry, zwiększając świadomość na temat tej choroby. Peter Moffat dobrze zna codzienne zmagania z...

Liszajec: Pęcherze i strupy na twarzy dziecka to częste objawy liszajca. Liszajec: przegląd Nazywane również odleżynami szkolnymiImpetigo (im-peh-tie-go) to częsta infekcja skórna, zwłaszcza...