11 maja 2021 Dermatologia estetyczna
Emocjonalne" podejście do następnego zabiegu wypełniacza

Ponieważ zabiegi iniekcyjne na twarz, takie jak wypełniacze dermalne, stają się coraz bardziej popularne i zarówno kobiety, jak i mężczyźni szukają sposobów na utrzymanie skóry w doskonałej kondycji lub na odwrócenie oznak starzenia, jako klinika spotykamy się z tym samym problemem. Wiele osób uważa, że wystarczy jeden konkretny zabieg. Tymczasem w rzeczywistości tak nie jest.

Nasz lekarz konsultant, dr Rekha Tailor, jest konfrontowany z tym, co pacjenci CHCĄ mieć zrobione, gdzie chcą to zrobić i ile. Ale to, co uważają za przyczynę swojego niezadowolenia z wyglądu, może być dalekie od rzeczywistości. Idąc na konsultację, pacjent może zacząć od wskazania głębokiej linii zmarszczek lub ledwo zauważalnego faktu, że kącik jego ust opada w dół, podczas gdy w rzeczywistości są to objawy szeregu innych problemów.

Tutaj wyjaśnimy innowacyjny sposób leczenia "atrybutów emocjonalnych" - podejście stworzone przez słynnego dr Mauricio de Maio. Jego podejście, znane jako MD Codes, bierze pod uwagę całą twarz i to, jak pacjent - TY - czujesz się ze swoją twarzą ORAZ to, co pacjent - TY - chcesz, aby Twoja twarz mówiła światu.

Jest to postęp od zwykłego ścigania linii i zmarszczek do holistycznego traktowania twarzy. Opiera się ona na głębokim zrozumieniu anatomii twarzy, aby zapewnić konsekwentnie naturalnie wyglądające rezultaty.

Według słów dr Mauricio de Maio: "To, co pacjenci początkowo wskazują jako obszar zainteresowania, może być bardzo ograniczające, a w rzeczywistości to, czego pragną, jest znacznie większe niż to, o co proszą".

Jaka jest różnica między leczeniem objawu a leczeniem przyczyny?

Wiążemy atrybuty emocjonalne z ruchami twarzy. Jeśli ktoś marszczy brwi, myślimy, że jest zły. Widzimy usta, które są zwrócone w dół, myślimy, że jest smutny. Zmarszczki są dla starych ludzi i moglibyśmy tak dalej. Ale zła, smutna lub pomarszczona twarz to historia, którą zinterpretowaliśmy, patrząc na całą twarz - nie tylko na czoło czy usta. Jeśli skupimy się tylko na jednej części twarzy, możemy przeoczyć resztę opowiadanej historii lub w ogóle ją pomylić.

Podejście dr Mauricio de Maio oferuje lekarzom medycyny estetycznej wytyczne dotyczące powiązania tych cech emocjonalnych (złość, smutek, zmęczenie, zwiotczenie) z punktami zabiegowymi na twarzy oraz różnymi technikami pozwalającymi uzyskać naturalnie wyglądający efekt po zabiegu.

Atrybuty emocjonalne" to zestaw ośmiu emocji, które zdaniem dr de Maio odzwierciedlają to, co czuje większość z nas, gdy stajemy się świadkami oznak starzenia na naszych twarzach. Są one podzielone na dwie grupy.

Negatywne atrybuty emocjonalne, tzn. chcemy:

  • Wyglądać mniej gniewnie
  • Wyglądać na mniej obwisłą
  • Wyglądać na mniej zmęczonego
  • Wyglądać mniej smutno

I pozytywne atrybuty emocjonalne: tj. chcemy:

  • Wyglądać młodziej
  • Wyglądać bardziej atrakcyjnie
  • Wyglądać szczuplej
  • Wyglądać bardziej kobieco/męsko

Podczas każdej konsultacji pacjent powinien być zawsze pytany o to, jak się czuje, gdy widzi swój obraz w lustrze. Czy czujesz, że wyglądasz na zmęczonego? Smutno? Gniewnie? Jak mówi dr de Maio, "potrzeby pacjenta są bardziej zbliżone do jego emocjonalnych motywacji, w porównaniu z jego pragnieniami".

Jak takie podejście może mi pomóc?

Ponieważ twarz każdego człowieka i motywacja do leczenia są unikalne, podejście do leczenia powinno być dostosowane do potrzeb i pragnień emocjonalnych każdej osoby. Patrzymy na pełny obraz i pomagamy naszym pacjentom skupić się na tym, jak chcą się czuć po zabiegu, zamiast skupiać się na uciążliwych liniach i fałdach w oderwaniu od reszty. Takie podejście prowadzi do większej satysfakcji pacjenta.

Zapewnia ono serię strategicznych i odpowiednio sformułowanych punktów wstrzyknięć - dając naturalnie wyglądające, subtelne rezultaty i pokazując, jak pewne obszary twarzy są pośrednio poprawiane przez sąsiadujące z nimi obszary. Podsumowując, leczenie całej twarzy, a nie tylko obszaru, którego dotyczy problem.

Zobacz również
Dermatologia estetyczna

Zwana również chirurgią mikrograficzną Mohsa Operacja ta, stosowana w leczeniu raka skóry, ma wyjątkową zaletę. Podczas operacji chirurg może zobaczyć, gdzie zatrzymał się nowotwór. Nie...

Peter Moffat, twórca serialu Criminal Justice, zmniejsza stygmatyzację atopowego zapalenia skóry, zwiększając świadomość na temat tej choroby. Peter Moffat dobrze zna codzienne zmagania z...

Liszajec: Pęcherze i strupy na twarzy dziecka to częste objawy liszajca. Liszajec: przegląd Nazywane również odleżynami szkolnymiImpetigo (im-peh-tie-go) to częsta infekcja skórna, zwłaszcza...