13 stycznia 2016 Redukcja cellulitu
Karboksyterapia C.D.T. Evolution – przełom w redukcji cellulitu
karboksyterapiaKarboksyterapia C.D.T. Evolution to nowoczesna medyczna terapia, w której wykorzystywany będzie dwutlenek węgla. Zwolennicy uważają, że jest to w medycynie estetycznie prawdziwa rewolucja podobna do tej jaką wprowadził botoks. Terapia przy użyciu cudownego gazu stosowana była już ponad 80 lat temu, ale powszechnie pojawia się dopiero obecnie. 

 

Karboksyterapia charakteryzuje się tym, że jest metodą, która nie będzie szczególnie inwazyjna i to decyduje o jej dużej popularności. Ma ona wielu zwolenniczek pośród tych pacjentek, które chcą walczyć z cellulitem oraz modelować swoja sylwetkę. Dzięki niej będzie można usuwać obrzęki czy cienie pod oczami. Można również przywrócić skórze twarzy jędrność oraz gładkość. Niektórzy wykorzystują terapię również przy modelowaniu pośladków. Karboksyterapia polega na aplikowaniu pod skórę dwutlenku węgla w ramach zastosowania malutkich nakłuć. Jest bardzo ważne to, że całość procesu będzie kontrolowana przez specjalne urządzenie, dlatego można być pewnym, że będzie to komfortowe rozwiązania. Sprzęt, którym tym kieruje jest akceptowany przez Ministerstwo Zdrowia i posiada stosowne certyfikaty.

 

Karboksyterapia C.D.T. Evolution to jedyna oryginalna medyczna terapia, która może być wykonywana jedynie przez uprawnionych lekarzy. Na rynku mamy także kopie takich urządzeń, które pojawiają się głównie w gabinetach kosmetycznych. Jeśli jednak kobieta chce się poddać takiemu zabiegowi musi szukać technologii w gabinetach medycznych a nie kosmetycznych. To właśnie jedynie u lekarzy zabieg będzie przeprowadzony profesjonalnie i będzie w 100% bezpieczny. Trzeba pamiętać, że kosmetyczki nie mają prawa do wykonywania takich zabiegów.

 

Jak działa karboksyterapia C.D.T. Evolution?

karboksyterapia na twarz

Dwutlenek węgla w naszym organizmie jest stale obecny. Z krwią będzie transportowany do płuc a tam w ramach procesu oddychania wymieniany jest na tlen. Właściwości CO2 to między innymi regulowanie przepływu krwi w tkankach. Jeśli uda się zwiększyć ilość dwutlenku węgla będzie można doprowadzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych i krążenie krwi stanie się lepsze. Hemoglobina będzie także uwalniała atomy tlenu i połączy się z CO2 co doprowadzi do powstania kationów wodoru oraz jonów węglowodorowych. W ten sposób mięśnie stają się lepiej dotlenione. Bezpieczeństwo zabiegu Zabieg taki charakteryzuje się wysoką skutecznością a jednocześnie jest bezpieczny i małoinwazyjny. Nie trzeba przygotowywać znieczulenia. Dodatkowo można liczyć na to, że rekonwalescencja będzie krótka. Taka terapia nie zostawia śladów i pacjent po niej będzie mógł od razu wrócić do normalnej codziennej aktywności. Jedyne co będzie niekorzystne to fakt, że na początku możemy czuć pewien ucisk, jaki będzie powodował gaz. Pojawi się uczucie rozpierania ale powinno zniknąć po kilku minutach. Przez pierwsze minuty po zabiegu może także pojawiać się lekkie zaczerwienienie. Największe efekty osiągnie się po przeprowadzeniu kilku zabiegów.

 

Wskazania do zabiegu karboksyterapii C.D.T. Evolution:

- Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – taka iniekcja CO2 może gwarantować, że będzie dochodziło do uszkodzenia adipocytów, które odpowiadają za naturalną lipolizę. Błony komórkowe pękają a tłuszcz jest usuwany przez organizm.

- Leczenie rozstępów i blizn – aplikacja CO2 może gwarantować lepsze stymulowanie procesu gojenia się ran oraz powstawanie kolagenu, który sprawi, że skóra będzie wyglądała lepiej.

- Przez taką terapię można leczyć cienie pod oczami oraz obrzęki

- Terapia może hamować wypadanie włosów

- Dzięki niej można zmniejszyć zmarszczki oraz poprawiać sprężystość skóry. Decyduje między innymi o tym, że pojawia się produkcja tak ważnego dla nas kolagenu.

Zobacz również
Redukcja cellulitu

Cellulit to znakomicie znana zmora wielu kobiet. Co gorsza, wspomniany defekt kosmetyczny jest doskonale znany nie tylko młodym dziewczynom, ale i starszym kobietom. Wbrew powszechnemu przekonaniu...

Podstawowy sposób na walkę z cellulitem to oczywiście profilaktyka, ponieważ dzięki temu nie będzie bolesnych zabiegów i wszystko obejdzie się bez problemów. Masaż na tkance, gdzie będzie...

Najbardziej podstawowa definicja cellulitu mówi o tym, że mianem tym określamy nieprawidłowość rozrostową tkanki łącznej z zaburzeniami w przepływie krwi i limfy i odkładaniem się tak...